Velké oznámení od Ajaxu – 10 novinek

Image

Během následujících měsíců dojde v portfoliu Ajax k celé řadě vylepšení. Budou integrovány skripty (scénáře) pro automatizaci, uvedeny na trh další produkty zajišťující ochranu vnitřních i venkovních prostor, zabezpečení rozsáhlých objektů a vícepodlažních budov již nebude problémem, kromě obdržení informace o narušení objektu bude také možné zjistit, co se stalo, a nezapomnělo se ani na profesionály – uživatele PRO.

01

Alexander Konotopsky, Zakladatel a CEO Ajax Systems Inc.

Společnost Ajax Systems Inc. uspořádala 12. října 2018 výroční seminář „The Technical Evolution“ of Secur, největšího distributora zabezpečovacích systémů na Ukrajině. Bylo představeno 10 novinek, uvolnění API pro firemní zákazníky, aktualizace operačního systému Hub OS Malevich verze 2.7 a desktop aplikace Ajax PRO.

 

Ajax Hub Plus

Hub Plus je centrální ovládací panel s vylepšeným komunikačním rozhraním a zvýšenou kapacitou paměti.

02

Zařízení vychází z konstrukce původního centrálního panelu Ajax Hub a integrovaného napájecího zdroje. Hub plus bude možné napájet přímo ze sítě 230 V AC bez použití elektrické zásuvky. To bude pravděpodobně jediný kabel, který bude k zařízení připojen.

Hub Plus je vybaven 2.4 GHz Wi-Fi komunikátorem, Ethernetovým portem a dvěma sloty pro vložení SIM karet s podporou 2G a 3G sítě. Při využití Wi-Fi připojení k síti navíc dojde k výraznému zvýšení dosahu rádiové komunikace prostřednictvím protokolu Jeweller díky absenci rušení z Ethernetového kabelu.

Připojení k internetu pomocí mobilní sítě GSM se stalo čtyřnásobně spolehlivější – pokud selže komunikace v rámci 3G sítě, Hub Plus se automaticky přepne na síť 2G a pokud ani to nepomůže, použije pro připojení druhou SIM kartu. Opětovné připojení k síti GSM v tomto případě netrvá déle než 4 minuty, přičemž standardní čas opětovného připojení k síti GSM u konkurenčních produktů na trhu dosahuje až 17 minut. Tím se stává Hub Plus nejspolehlivějším řešením zabezpečení objektů v odlehlých oblastech, jako jsou chaty apod.

 
      Hub     
   Hub Plus   
   Skupiny
9
25
   Počet uživatelů   
50
99
   Počet zařízení
99
150

 

Ajax Hub Plus je schopen v porovnání se standardním Hubem pracovat delší dobu napájen ze záložního akumulátoru, podporuje rozdělení systému až do 25 skupin (podsystémů) a také bezmála dvojnásobný počet uživatelů. Kapacita paměti Hubu Plus tedy výrazně narostla a umožňuje maximální využití jeho potenciálu jako inteligentního domácího zabezpečovacího systému.

   Připojení
   Wi-Fi, Ethernet, 2x 2G/3G SIM   
   Dosah rádiového signálu (Jeweller)         
   Až 2 000 metrů
   Výdrž záložního akumulátoru
   Až 16 hodin
   Uvedení na trh
   Q4 2018

 

Ajax Socket

Inteligentní zásuvka Ajax Socket nevyžaduje žádnou odbornou montáž – připojení k Hubu zabere jen pár vteřin a zásuvka je připravena ovládat napájení připojeného zařízení – ať už manuálně nebo automaticky v rámci naprogramovaného skriptu.

03

Ajax Socket je vybavena vestavěným LED indikátorem, který signalizuje množství elektrické energie spotřebovávané připojeným zařízením – čím více se LED indikátor blíží fialové barvě, tím vyšší bude Váš účet za elektřinu.

04

Stejně jako Ajax WallSwitch či Ajax Relay je Socket vybavena ochrannými funkcemi – zabrání přetížení zařízení při přepětí nebo roztavení přehřátím při trvalém zatížení – což je běžný problém u standardních i inteligentních zásuvek.

   Dosah rádiového signálu (Jeweller)          
   Až 2 000 metrů   
   Uvedení na trh
   Q4 2018

 

Ajax Button

Kompaktní tlačítko, které můžete diskrétně držet pod stolem, mít položené na pracovním stole, zavěšené na klíčích nebo uložené v kapse – všude tam, kde bude po ruce.

05

Valentine Hrytsenko, Hlavní marketingový ředitel Ajax Systems Inc.

 

Možnosti využití Ajax Button:

  • Panic tlačítko – vyhlášení tísňového poplachu
  • Tlačítko přivolání pomoci – pro hendikepované či nemocné uživatele a seniory
  • Ovládací tlačítko – nastavení provedení akce při krátkém a dlouhém stisknutí

06

Ajax Button podporuje obousměrné spojení s Hubem. LED indikátor informuje uživatele o úspěšném přijetí a provedení příkazu Hubem. Zařízení není nutné aktivovat stisknutím tlačítka – stejně jako u dálkového ovladače SpaceControl jsou vždy aktivní.

   Dosah rádiového signálu (Jeweller)          
   Až 1 000 metrů   
   Výdrž baterie
   Až 5 let
   Uvedení na trh
   Q1 2019

 

Ajax MotionProtect Outdoor

PIR detektor pohybu, který je prvním zástupcem produktové řady Ajax určené pro ochranu venkovního prostředí.

07

Max Melnik, Projektový manažer Ajax Systems Inc.

MotionProtect Outdoor ignoruje pohyb domácích zvířat, ptáků, vegetace, sluneční záření a další rušivé vnější vlivy, avšak je schopen detekovat přítomnost člověka, okamžitě jakmile vstoupí do střeženého prostoru. Inteligentní algoritmus LISA eliminuje falešné poplachy.

08

U venkovních detektorů pohybu je riziko sabotáže vyšší než při ochraně vnitřních prostor. Kromě ochrany proti neoprávněnému otevření krytu nebo sejmutí detektoru z držáku je MotionProtect Outdoor vybaven navíc funkcí AntiMasking, díky které je schopen detekovat pokus o zakrytí zorného pole detektoru předmětem, lepidlem, lakem, barvou apod. Splňuje tedy požadavky stupně zabezpečení 3 dle ČSN EN 50131.

Detektor má nastavitelný dosah detekce v rozmezí 3 až 15 metrů – dokáže tak spolehlivě ochránit venkovní prostory o různé velikosti.

   Dosah rádiového signálu (Jeweller)        
   Až 1 200 metrů   
   Výdrž baterie
   Až 5 let
   Externí napájení
   5 až 28 V DC
   Stupeň krytí
   IP54
   Uvedení na trh
   Q1 2019

 

Ajax MotionProtect Curtain

PIR detektory pohybu se záclonovou detekční charakteristikou vytvářejí neviditelné bariéry, které Vám umožní volně se pohybovat ve zastřeženém prostoru.

09

Ajax MotionProtect Curtain detekuje pohyb na vzdálenost 8 až 10 metrů, ignoruje pohyb domácích zvířat a rušení od přírodních zdrojů. Unikátní systém dvou pyro senzorů, čoček a zrcadel v kombinaci s inteligentním LISA algoritmem eliminuje výskyt falešných poplachů.

Detektor je vybaven jak ochranou proti neoprávněné manipulaci a otevření krytu, tak i funkcí AntiMasking na úrovni stupně zabezpečení 3.

   Dosah rádiového signálu (Jeweller)        
   Až 1 200 metrů   
   Výdrž baterie
   Až 4 roky
   Stupeň krytí
   IP54
   Uvedení na trh
   Q4 2018

 

Ajax ReX

 

10

Ajax ReX, dříve označovaný jako RangeExtender, výrazně zvyšuje dosah rádiové komunikace prostřednictvím protokolu Jeweller. Díky němu není problém zabezpečit i rozsáhlejší objekty s několika podlažími, jako jsou hotely, kancelářské komplexy, výrobní prostory apod.

   Uvedení na trh        
   Q4 2018   

 

Ajax MotionCam

MotionCam je detektor pohybu s vestavěnou kamerou. Kamera je aktivována pouze v případě detekce pohybu a pořizuje automaticky snímek v rozlišení 320 x 240 px. Snímek má dostatečné rozlišení a kvalitu pro spolehlivou verifikaci poplachu i při zhoršených světelných podmínkách nebo dokonce i ve tmě.

11

Vývoj detektoru pohybu s integrovanou kamerou byl velkou výzvou pro celý vývojový a výzkumný tým Ajax Systems Inc. Pro komunikaci detektoru s Hubem se nepodařilo využít Wi-Fi připojení, protože by došlo ke snížení spolehlivosti a dosahu komunikace. Navíc by se zařízení Ajax stala závislá na budování Wi-Fi infrastruktury. Komunikační protokol Jeweller není vhodný pro přenos snímků kvůli velkému objemu dat – proto byl vyvinut nový rádiový protokol Wings

Díky protokolu Wings je schopen detektor MotionCam přenést poplachový signál do hubu během 150 ms, což je u detektorů Ajax standard. Protokol nevyžaduje rychlé připojení k internetu, jeho spolehlivost a dosah komunikace je na úrovni ostatních detektorů v portfoliu Ajax, stejně tak jako jeho cena. V Ajax Systems Inc. jsou přesvědčeni, že tento typ detektorů pohybu je budoucností.

   Uvedení na trh        
   Q1 2019   

 

API

 

12

Velké společnosti, které spravují desítky tisíc zařízení a bezpečnostní systémy velkého rozsahu budou schopny integrovat zařízení Ajax do svých softwarových aplikací prostřednictvím API rozhraní (Application Programming Interface – rozhraní pro programování aplikací). API tak umožňuje přímou správu zařízení Ajax bez použití aplikací Ajax.

   Uvedení na trh        
   Q4 2018   

 

Hub OS Malevich 2.7

Aktualizace operačního systému Hub OS Malevich ve verzi 2.7 poskytne nové skripty a druhý komunikační protokol SIA.

13

Zabezpečovací systém Ajax bude schopen komunikovat s poplachovým přijímacím centrem jak prostřednictvím protokolu ContactID při použití softwarového přijímače Ajax Translator, tak přímým spojením v rámci protokolu SIA. Jedná se o digitální standard se šifrováním dat, který umožňuje přenos informací o událostech a dalších dodatečných informací – například informací o čase události a souřadnicích zařízení.

   Uvedení na trh        
   Q4 2018   

 

Monitorování v rámci aplikace Ajax PRO Desktop

 

13

Romax Konckakivskiy, Vedoucí technického oddělení Ajax Systems Inc.

Aplikace Ajax PRO Desktop bude rozšířena o nové funkce pro monitorování systémů Ajax. Aplikace tak může být použita jako softwarová nadstavba pro bezpečnostní agentury a lokální monitorovací stanice v obytných, nákupních a obchodních komplexech s podporou připojení až 1 000 systémů Ajax.

14

Výhody aplikace Ajax PRO Desktop:

  • Rychlé a snadné připojení zabezpečovacích systémů pro monitorování
  • Úplné informace o stavu každého zařízení v systému s možností jeho vzdálené konfigurace
  • Uživatelské přizpůsobení oznámení o událostech

 

   Uvedení na trh        
   Q4 2018   

O nás

Autorizovaný dovozce produktů Ajax

pro Českou a Slovenskou republiku je

společnost SAFE HOME europe

Připojte se k nám
 
ajax web logo 01
Copyright © 2019 smart-alarm.eu

Na veškerý obsah se vztahují autorská práva.

Vyhledávání