Hub OS 2.7 Malevich - Podpora SIA protokolu, Hubu Plus, další funkce a ještě větší spolehlivost

Image

Operační systém Hub OS Malevich 2.7 je dalším krokem v evoluci zabezpečovacího systému Ajax. Nová verze firmware zvyšuje ochranné schopnosti systému a přidává několik užitečných funkcí, o které uživatelé a bezpečnostní společnosti žádali.

 

SIA protokol pro napojení k poplachovému přijímacímu centru 

 

Hub a Hub Plus s aktualizovaným operačním systémem na verzi 2.7 Malevich je schopen zasílat poplachové zprávy do poplachového přijímacího centra (PCO) prostřednictvím protokolu SIA. Podpora tohoto komunikačního protokolu je známkou toho, že je zabezpečovací systém Ajax kompatibilní s platformami poplachových přijímacích center drtivé většiny bezpečnostních společností. Díky tomu mají miliony uživatelů možnost účinně chránit svůj život, zdraví a majetek pomocí profesionálního řešení, jakým systém Ajax je.

Informace o systémových událostech jsou odesílány přímo bez využití cloud serveru Ajax. Na rozdíl od protokolu Contact ID (CID) nevyžaduje přenos v rámci SIA protokolu SW nástroj Ajax Translator, nutný pro dekódování do čitelného formátu pro konzole poplachových přijímacích center. Při použití SIA protokolu je možné přenos šifrovat pomocí AES-128 šifrování.

SIA 12

Více uživatelů systému

 

Po instalaci poslední aktualizace operačního systému Hub OS mohou majitelé Hubu Plus přidat do zabezpečovacího systému Ajax až 99 uživatelů. Stejně jako v předchozí verzi Hub OS bude i nadále možné individuální nastavení práv uživatelů týkajících se přístupu k vybraným skupinám, streamům z připojených kamer, aktivaci tísňového tlačítka, nastavení notifikací apod. Maximální počet uživatelů u Hubu zůstává stejný – až 50 uživatelů.

Ajax Nastaveni uzivatelu

 

Více kamer

 

Hub Plus s novou verzí Hub OS bude podporovat místo původních 10 až 50 IP kamer v rámci RTSP protokolu. Tento počet však není konečný při použití kamer nebo záznamových zařízení značky Dahua – kromě toho, že je přidání zařízení Dahua díky podpoře jejich cloud serveru stejně jednoduché jako přidání zařízení Ajax (načtení QR kódu se sériovým číslem a zadání uživatelského jména a hesla, bez nutnosti veřejné IP adresy, přesměrování portů atd.), počet RTSP streamů omezený pouze technickou specifikací připojených zařízení.

Ajax Pridani kamery

 

Nová logika v případě ztráty spojení se serverem

 

Cloudová služba Ajax vyhlásí poplach v případě, že dojde ke ztrátě spojení mezi Hubem a serverem u všech komunikačních kanálů – Ethernet, GSM 2G/3G a Wi-Fi. Jak uživatelé systému, tak poplachové přijímací centrum je včas informováno v případech, kdy je vážné podezření o sabotáž zabezpečovacího systému útočníkem.

Ve výše uvedených situacích je tak nově administrátor i další uživatelé s odpovídajícími přístupovými právy vyrozuměn formou SMS zprávy nebo push notifikace doprovázené zvukem sirény. V záložce Oznámení v aplikacích Ajax je toto upozornění zvýrazněno červeně.

 

Další drobná vylepšení

 

Osobní klíčenka

S novou aktualizací Hub OS 2.7 bude možné přiřadit klíčenku SpaceControl vybranému uživateli bez nutnosti aktivace Skupinového režimu. V záložce Oznámení v aplikacích Ajax budou veškeré akce provedené s danou klíčenku vztažené k vybranému uživatelskému účtu.

 

Indikace dostupnosti externího napájení u MotionProtect Outdoor

Po aktualizaci bude uživatel informován pomocí push notifikací na záložce Oznámení v aplikacích Ajax, případně pomocí SMS zpráv o připojení / odpojení externího napájení u venkovního detektoru pohybu Ajax MotionProtect Outdoor.

 

Všechny centrální ovládací panely Hub a Hub Plus obdrží aktualizaci Hub OS 2.7 Malevich do konce března 2019. Aktualizace se automaticky stáhne a nainstaluje pokud je systém Ajax deaktivován. Je-li automatická aktualizace firmware Hubu zakázána, uživatel obdrží v rámci aplikace Ajax informaci o dostupnosti nové aktualizace. 

O nás

Autorizovaný dovozce produktů Ajax

pro Českou a Slovenskou republiku je

společnost SAFE HOME europe

Připojte se k nám

 
ajax web logo 01
Copyright © 2019 smart-alarm.eu

Na veškerý obsah se vztahují autorská práva.

Vyhledávání