Hub OS 2.6 Malevich - Nová úroveň zabezpečení

Image

V druhé polovině měsíce srpna 2018 dojde k aktualizaci firmware a operačního systému Hubu na verzi 2.6 Malevich. Jelikož společnost Ajax dynamicky reaguje na neustále se vyvíjející požadavky koncových uživatelů a obchodních a montážních partnerů, tato aktulizace s sebou přináší řadu významných změn, které dále rozšíří možnosti využití zabezpečovacího systému Ajax. Zde je výčet nejdůležitějších změn.

 

Plná kontrola nad systémem

 

Zabezpečovací systém Ajax má v současné době dostupné 2 režimy zastřežení systému - plné a částečné. Po nadcházející aktualizaci může administrátor systému nebo montážní partner aktivovat tzv. "Skupinový mód" (Group Mode). Ten umožní rozdělení systému až na 9 nezávislých logických celků - podsystémů.

Rodinné domy a byty - Možnost individuálního zabezpečení jednotlivých místností, garáží, trezorů, apod. Přidělení jednotlivým členům domácnosti specifických práv pro ovládání samostatných podsystémů a naopak.

Komerční objekty a firmy - Nastavení přístupových práv a individuálních uživatelských kódů zaměstnanců pro řízení kontroly vstupu do jednotlivých podsystémů.

Group mode 2

Skupinový mód - až 9 podsystémů

Po aktivaci skupinového módu je nutné detektory (zařízení) v systému virtuálně rozdělit do několika skupin (Groups). Současné nastavení místností zůstane přitom nezměněno.

6 groups 768x432

Skupinový mód - uživatelské rozhraní

Skupinový mód má nové uživatelské rozhraní, ve kterém se uživatelům zobrazují podsystémy (skupiny), u kterých mají nastavená práva pro zastřežení / odstřežení, administrátorům se v tomto rozhraní zobrazují podsystémy všechny.

Groups disabled 768x512 admin

Skupinový mód - administrátor

Groups disabled 768x512 user

Skupinový mód - uživatel

Noční režim pro Váš klidný spánek

 

Režim částečného zastřežení systému je v drtivé většině případů využíván během spánku. Po aktualizaci bude tedy přejmenován na "Noční režim" (Sleep mode).

Night Mode 768x576

Noční režim - ochrana pláště objektu

V nastavení každého detektoru lze povolit aktivaci v nočním režimu, jako je tomu v současné době u režimu částečného zastřežení. V menu nastavení nočního módu je nově možné konfigurovat příchodové a odchodové zpoždění.

night mode settings 768x432

Noční režim - nastavení

 

Ochrana Vašeho domu nebo celé firmy jako na dlani

 

OS Malevich 2.6 s sebou přináší užitečnou funkci pro malé komerční prostory a firmy do 50 zaměstnanců. Každý z uživatelů systému může po aktualizaci systému disponovat unikátním uživatelským kódem (heslem) pro ovládání bezdrátové klávesnice Ajax KeyPad. Při použití silového relé Ajax WallSwitch pro připojení elektrického zámku si navíc už nemusíte dělat starosti s klíči. 

Při aktivním skupinovém módu tak je možné přiřadit jednotlivým uživatelům přístup do vybraných podsystémů (skupin). Veškeré informace o zastřežení / odstřežení systému, včetně jména uživatele, času či neúspěšných pokusů o změnu stavu systému jsou ukládány do záložky "Oznámení" v mobilní aplikaci. 

key pass

Individuální uživatelské kódy - nastavení

Po nastavení individuálních uživatelských kódů jei nadále možné ovládat systém pomocí společného univerzálního kódu. Jinými slovy to znamená, že systém tak může ovládat více než 50 uživatelů.

Dálkové ovladače Ajax SpaceControl bude navíc možné přiřadit k jednotlivým uživatelským účtům nebo podsystémům. Díky tomu se do logu událostí systému zapisují informace nejen o tom, který podsystém je aktuálně zastřežen nebo odstřežen, ale také kdo změnu stavu provedl. 

 

Důvěřuj, ale prověřuj

 

Po připojení zabezpečovacího systému Ajax k dohledovému a poplachovému přijímacímu centru (DPPC, dříve PCO) uděluje většina uživatelů administrátorská práva bezpečnostní agentuře. Nevýhodou může být ztráta přístupu k řade funkcí systému, avšak na druhou stranu drtivá většina bezpečnostních agentur jiný způsob ani neumožňuje, protože nese hmotnou odpovědnost za ochranu majetku.

Proto po aktualizaci dochází k drobné změně - mezi oznámeními se zobrazují přidávání / odstraňování podsystémů, místností, uživatelů, IP kamer atd. Díky tomu nejsou žádné takové kritické zásahy do systému prováděny bez Vašeho povšimnutí. Tato drobná úprava jistě posílí vzájmenou důvěru mezi zákazníkem a provozovatelem DPPC.

notifications 768x432

Rozšíření typů systémových notifikací

 

Vstup zakázán!

 

Hub OS Malevich 2.6 umožňuje administrátorům omezení přístupu jednotlivých uživatelů k ovládání podsystémů, seznamu zařízení a notifikací. To znamená, že nyní můžete pohodlně řídit přístup do požadovaných místností či jiných částí objektů, aniž byste se museli obávat, že se do daného prostoru dostane neoprávněná osoba. Při každé takové úpravě uživatelských práv pochopitelně dojde k aktualizaci uživatelského rozhraní mobilní aplikace.

Group

Aktualizace uživatelského rozhraní na základě udělených práv

 

Další novinky

 

Odchodové a příchodové zpoždění bylo přesunuto do menu nastavení každého z detektorů. Lze ho rovněž aktivovat v menu Nočního režimu.

delay 768x432

Nastavení odchodového a příchodového zpoždění

 

Pro zvýšení již tak vysoké úrovně spolehlivosti zabezpečovacího systému Ajax došlo navíc k přidání možnosti zadat druhou IP adresu pro připojení k DPPC.

cms 768x432

Možnost zadání dvojice IP adres pro připojení k DPPC

 

Co bude dál?

 

V letošním roce dojde k rozšíření produktového portfólia Ajax o nový přírůstek - opakovač rádiového signálu ReX. Toto zařízení několikanásobně rozšíří jak dosah zabezpečovacího systému Ajax, tak i počet připojených detektorů. Najde tak uplatnění při ochraně rozsáhlejších či vícepatrových objektů, jako jsou kancelářské prostory, zemědělské a hospodářské objekty apod. Zůstaňte na příjmu! 

Re X 768x499

Ajax ReX - opakovač rádiového signálu

O nás

Autorizovaný dovozce produktů Ajax

pro Českou a Slovenskou republiku je

společnost SAFE HOME europe

Připojte se k nám
 
ajax web logo 01
Copyright © 2019 smart-alarm.eu

Na veškerý obsah se vztahují autorská práva.

Vyhledávání