Možnosti využití dálkově ovladatelného relé Ajax Relay

Image

Novinkou v portfóliu Ajax, která bude během letošního roku uvedena na trh je dálkově ovládané relé Ajax Relay. Toto zařízení je je ideálním nástrojem pro automatizaci procesů v domácnosti i například v kanceláři. Ajax Relay je navrženo tak, aby umožňovalo vzdáleně ovládat nízkonapěťové zařízení. Díky tomu se stává zabezpečovací systém Ajax skutečným "smart" řešením chytré domácnosti.

 

Možnosti využití Ajax Relay

 

Brány a vrata s elektrickým pohonem

Ajax Relay Gates

Ajax Relay Vám umožňuje otevřít elektricky poháněnou bránu nebo vrata jedním dotykem prstu na displeji mobilního zařízení. Nemusíte se tedy již obtěžovat s nošením objemných svazků klíčů nebo několika dálkových ovladačů. Mobilní aplikace lze navíc snadno zabezpečit proti neoprávněnému přístupu PIN kódem nebo např. otiskem prstu - nehrozí tedy, že by někdo otevřel Vaše vrata či bránu bez Vašeho vědomí. 

Rolety a žaluzie

Ajax Relay CurtainsDíky Ajax Relay můžete pomocí mobilní aplikace vytahovat a zatahovat rolety či žaluzie po návratu domů nebo příchodu do kanceláře.  

Elektrické zámky

Ajax Relay LocksAjax Relay Vás může také zbavit starostí s nošením svazku klíčů nebo přístupových karet. Po připojení k eletrickému zámku otevřete dveře jedním dotykem displeje Vašeho mobilního zažízení, ať už se nacházíte kdekoliv. Zámek lze také automaticky uzamknout při zastřežení systému a odemknout při odstřežení.

Routery

Ajax Relay RouterNěkterá elektrická zařízení občas vyžadují restart provedený odpojením napájení, aby byla obnovena jejich funkce. Jedná se zejména o síťová zařízení jako například routery. Pomocí Ajax Relay lze zařízení vzdáleně restartovat - chod zabezpečovacího systému Ajax navíc nebude během restartu routeru nijak ovlivněn díky záložnímu GSM / GPRS spojení (v případě použití SIM karty). 

Elektrické uzávěry vody a plynu

Ajax Relay WaterStopElektricky ovládané uzávěry vody a plynu slouží zejména pro vzdálené odpojení okruhu rozvodů nebo celé budovy od přívodu vody nebo zemního plynu v případě mimořádné události. Při použití v kombinaci s detektorem zaplavení Ajax LeaksProtect nebo detektorem úniku plynu v kombinaci s integračním modulem Ajax Transmitter tak můžete rychle a účinně minimalizovat případné škody, ke kterým v případě uvedených havárií dochází.  

 

Plány do budoucnosti

 

Jelikož se v produktovém portfóliu Ajax nachází již 2 zařízení určená pro automatizaci (Ajax Relay a Ajax WallSwitch), bylo by hloupé nevyužívat veškerých možností jejich potenciálu. Z toho důvodu budou do další verze Hub OS implementovány funkce pro vytváření skriptů a scénářů, které umožní uživatelům systému ovládat jednotlivá zařízení na základě poplachů, událostí či v závislosti na nastaveném čase. Míte se skutečně na co těšit.

O nás

Autorizovaný dovozce produktů Ajax

pro Českou a Slovenskou republiku je

společnost SAFE HOME europe

Připojte se k nám

 
ajax web logo 01
Copyright © 2019 smart-alarm.eu

Na veškerý obsah se vztahují autorská práva.

Vyhledávání