Image

Hub tvoří mozek zabezpečovacího systému Ajax. Koordinuje funkci detektorů, přenáší poplachové zprávy a komunikuje s uživatelem nebo poplachovým přijímacím centrem. 

Nazýváme jej “smart”, protože jeho možnosti lze snadno rozšiřovat pomocí softwarových aktualizací. Od uvedení Hubu na trh proběhlo 9 hlavních a 20 doplňkových aktualizací. Díky těmto aktualizacím se Hub naučil dělit systém do skupin, zvýšil se počet podporovaných uživatelů a značně se prodloužila životnost vestavěného akumulátoru.

  Hub (duben 2016) Hub (říjen 2018)
Místnosti 10 50
Skupiny 2 9
Uživatelé 12 50
Administrátoři 1 50
Doba zálohování 12 hodin 15 hodin

V současné době přichází na trh vylepšená verze Hubu – Hub Plus. Tento centrální ovládací panel je výjimečný spolehlivostí komunikace s uživatelem nebo poplachovým přijímacím centrem, která je dána čtveřicí komunikačních kanálů: Wi-Fi, Ethernet a dvěma sloty pro 2G / 3G SIM karty. Díky podpoře většího počtu připojených zařízení Ajax, IP kamer a skupin je vhodný pro zabezpečení rozsáhlejších objektů.  

Uvedení na trh s tříletým zpožděním 

Záměr vyvinout centrální ovládací panel, který bude podporovat Wi-Fi, byl poprvé oznámen během představení prototypu Hubu v září 2015, šest měsíců před uvedením zařízení na trh. Během tohoto procesu jsme si uvědomili, že je potřeba nejen vybavit zařízení Wi-Fi modulem, ale také jemně vyladit software za účelem implementace dalšího komunikačního kanálu.

1

Ukázalo se však, že Wi-Fi je z jistých důvodů extrémně nespolehlivá technologie pro účely zabezpečovacího systému. Testovali jsme nerozšířenější Wi-Fi moduly na trhu, včetně těch, které využívá konkurence, než jsme objevili nejvhodnější řešení od společnosti Texas Instruments. Vyvinuli jsme software, který vyřešil veškeré nedostatky Wi-Fi spojení, jako jsou například výpadky přenosu dat a problémy s kompatibilitou síťových zařízení. Díky tomu je Hub Plus vybaven bezdrátovým komunikačním rozhraním srovnatelným s Ethernet připojením, zejména s ohledem na spolehlivost. 

Mezitím došlo k exponenciálnímu nárůstu počtu prodaných Hubů a s tím souvisejícím nárůstem počtu zabezpečených objektů. Díky zpětné vazbě od obchodních partnerů, montážních firem, koncových uživatelů a naší touze dokončit tento projekt jsme v úsilí nepolevili.

2

Ačkoliv bylo rozšíření systému Ajax o spolehlivé Wi-Fi připojení připraveno, potřebovali jsme mnohem víc, než novou verzi Hubu s dalším komunikačním kanálem. Pro následující rok jsme se pustili do vývoje zcela nového centrálního panelu s několika ambiciózními cíli - zajistit spolehlivou a stabilní komunikaci pro zabezpečení rozsáhlejších objektů a připravit si půdu pro komplexní automatizaci. 

Proto nyní představujeme Hub Plus - vylepšenou verzi centrálního ovládacího panelu Ajax.

Ajax Hub Plus

Mistr v komunikaci 

V porovnání s konkurenčními zabezpečovacími systémy je Hub Plus unikátní díky počtu komunikačních kanálů - Wi-Fi, Ethernet a podporou dvojice 2G / 3G SIM karet.  

Díky vestavěnému Wi-Fi modulu je možné Hub Plus snadno umístit kdekoliv, kde je optimální kvalita spojení s detektory, bez ohledu na to, kde se nachází router. Pokud je navíc využíváno pouze Wi-Fi připojení, reálný dosah rádiového protokolu Jeweller využívaného pro komunikaci mezi Hubem a detektory se může až zdvojnásobit kvůli absenci rušení z Ethernet rozhraní, což je důležité při ochraně rozsáhlejších komerčních či průmyslových objektů nebo bytových komplexů. 

3

Připojení k síti internet je tak možné zálohovat připojením Hubu Plus do 2 nezávislých sítí poskytovatelů - primární připojení prostřednictvím Ethernet rozhraní a záložní pomocí Wi-Fi.   

Hub Plus navíc v porovnání s Hubem umožňuje uživateli použít dvojici 2G / 3G SIM karet. V důsledku toho se spolehlivost spojení mezi centrálním ovládacím panelem a uživatelem či poplachovým přijímacím centrem zvýšila čtyřnásobně.  

4

Při ztrátě spojení pomocí Wi-Fi nebo Ethernet připojení se Hub Plus automaticky připojí ke cloudovým serverům Ajax prostřednictvím 3G sítě GSM. Pokud 3G síť není dostupná, Hub Plus se během pár sekund automaticky pokusí navázat spojení v rámci sítě 2G. Pokud ani to nepomůže, využije Hub Plus podle stejné logiky druhou SIM kartu – 3G připojení jako hlavní a 2G jako záložní. Přechod na využití 2. SIM karty navíc nezabere více než 4 minuty, což může u konkurenčních zabezpečovacích systémů zabrat až 17 minut. Díky tomu je Hub Plus ideálním řešení pro ochranu objektů v hůře dostupných lokalitách, jako jsou například hotely, chaty a další rekreační objekty.

Další prostor pro příležitosti a růst 

Hub Plus zdědil originální design z původního Hubu v klasickém černém a bílém provedení. Díky unikátnímu držáku SmartBracket je Hub chráněn proti neoprávněné manipulaci a velmi snadno a rychle se instaluje.

5

Hub Plus je vybaven novou čtyřvrstvou deskou plošných spojů s integrovanými anténami, energeticky úspornými komponenty, vysoce výkonným procesorem, 3krát větší kapacitou paměti RAM a 2krát větší pevnou pamětí. Hub Plus tedy převyšuje standartní Hub v několika klíčových aspektech:

  Hub Hub Plus
Skupiny 9 25
Uživatelé 50 99
Zařízení 100 150
IP kamery 10 50
Doba zálohování 15 hodin 16 hodin

Hub Plus umožňuje komplexní zabezpečení rozsáhlých komerčních či průmyslových objektů v rámci 150 detektorů, 99 uživatelů, 50 IP kamer a 25 skupin. Současné HW možnosti Hubu Plus jsou využity pouze z 50% a s budoucími aktualizacemi operačního systému Hub OS dojde postupně k uvolnění plného potenciálu tohoto zařízení.

6

Technická specifikace Hub Plus

Napájení 110 - 240 V AC
Záložní akumulátor Li-Ion akumulátor 2.0 Ah, výdrž až 16 hodin (při deaktivovaném Wi-Fi a Ethernet připojení)
Ochrana proti neoprávněné manipulaci Ano (Tamper)
Pracovní frekvence 868.0 - 868.6 MHz
Dosah komunikace Až 2 000 m (v otevřeném prostoru)
Komunikační kanály Wi-Fi 2.4 GHz (802.11 b/g/n), Ethernet, 2 Micro SIM , 2G (GSM900/DCS1800), 3G (WCDMA 900/2100, B8/B1)
Provozní teplota Od -10°C do +40°С
Provozní vlhkost Až 75 %
Rozměry 162.7 х 162.7 х 35.9 mm
Hmotnost 350 g

O nás

Autorizovaný dovozce produktů Ajax

pro Českou a Slovenskou republiku je

společnost SAFE HOME europe

Připojte se k nám
 
ajax web logo 01
Copyright © 2019 smart-alarm.eu

Na veškerý obsah se vztahují autorská práva.

Vyhledávání